Tutaj jesteś: Oferta»Meble audio i platformy antywibracyjne»PLATFORMY ANTYWIBRACYJNE»

PLATFORMY ANTYWIBRACYJNE


Platforma antywibracyjna została zaprojektowana w taki sposób by efektywnie tłumić drgania pochodzące od otoczenia. Wszelkiego rodzaju wibracje, przenoszące się na system audio wpływają na degradację przekazu muzycznego. Izolacja antywibracyjna ma szczególne znaczenie w takich urządzeniach jak gramofony nie posiadające miękkiego zawieszenia oraz odtwarzacze CD i strumieniowe.

Innym typem drgań które są z powodzeniem eliminowane przez nasze platformy są drgania pochodzące od innych komponentów systemu – najczęstszym źródłem takich drgań jest zjawisko magnetostrykcji zachodzące w transformatorach.

Elementami odpowiedzialnymi za tłumienie wibracji są nogi w których ukryte są izolatory sprężynowe. W przeciwieństwie do systemów opartych na kulkach ceramicznych, rozwiązanie sprężynowe ma zdolności pochłaniania bardzo szerokiego spektrum drgań, nawet o bardzo dużych amplitudach, w praktyce przekraczających te jakie mogą się wydarzyć podczas normalnej eksploatacji systemu audio. W zależności od wagi urządzenia dobierane są izolatory o odpowiednim tłumieniu.

Wewnątrz platformy znajduje się system komór balastowych niezbędnych dla zrównoważenia platformy w przypadku posadowienia na niej urządzenia które nie posiada centralnie umieszczonego środka ciężkości. Najlepszym przykładem takiego urządzenia są wzmacniacze lampowe, gdzie najczęściej  na jednej stronie urządzenia znajdują się ciężkie transformatory a na drugiej lekkie lampy.

Do równoważenia platformy stosujemy specjalnie uszyte woreczki wypełnione balastem stalowym.

Parametry techniczne

  • - Wymiary całkowite 52/52cm, inne wymiary dostępne na zamówienie. 
  • - Wysokość platformy obciążonej wagą nominalną 8,5cm
  • - Całkowita obciążalność uzależniona od zastosowanych izolatorów, możliwość posadowienia elementów audio o wadze w granicach 0-50kg
  • - Standardowy blat roboczy wykonany ze sklejki. Możliwość zamówienia blatów wykonanych z innych materiałów (kamień, szkło itp).